Úspechy a ocenenenia

Počas 19 rokov svojho pôsobenia získala KORNIČKA významné úspechy a ocenenia na rôznych súťažiach a festivaloch doma i v zahraničí:

 

KORNIČKA je 3 násobným LAUREÁTOM Celoštátnej súťaže detských folklórnych súborov po sebe (v rokoch 2009, 2011 a 2013):

 

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  predprípravke

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM" 2015

Likavka
získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "HÚŠČARI II."

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM" 2013

Likavka
získanie titulu "LAUREÁT" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" tanečníkov Hany Mišíkovej a Jakuba Ďuráčiho s tancom "Hore naším dvorom" v kategórii D

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA" 2013

Dlhé Klčovo

udelenie DIPLOMU a cenu za štýlovú interpretáciu tanca JAKUBOVI ĎURÁČIMU

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM" 2011

Likavka

udelenie CENY Klimenta Ondrejku
získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "VESELIE"
získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "Trenčania"

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM" 2009

Likavka

postup s choreografiou "Zabudnutý čardáš"

Celoslovenské kolo prehliadky detských choreografií 2005

Likavka

postup s choreografiou "Jako sme v Soblahove lichvu pásli"

Celoslovenská prehliadka detských choreografií 2001

Likavka

 

Súbor je 3 násobným LAUREÁTOM a 6 krát mu bolo udelené ZLATÉ PÁSMO na Celoštátnej súťaži Detského hudobného folklóru:

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  a postup hudby s pásmom "BIBIŠIE"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru 2018

Habovka
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  a postup speváckej skupiny s pásmom"OKOLO KYKULE"
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" hudbe s pásmom "GAJDOŚSKÉ"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru 2016

Habovka
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine s pásmom "LÚČNE SPEVY Z KUBRY"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru 2012

Habovka

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváčke Terezii Kohoutovej so spevmi "Konopa, konopa"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru - v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM" 2010

Likavka

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" a udelenie titulu Laureát Festivalu speváckej skupine s pásmom "Vítanie jari"

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine s "Jurskými spevmi"

Celoslovenské kolo Detského festivalu ľudovej hudby 2008

Rimavská Sobota

udelenie titulu Laureát Festivalu speváčke Terezii Kohoutovej 

udelenie titulu Laureát Festivalu a Diplom za získanie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine so spevmi "Vojano"

udelenie Diplomu za získanie "ZLATÉHO PÁSMA" inštrumentalistovi-heligonkárovi Filipovi Rebrošovi

Celoslovenské kolo Detského festivalu ľudovej hudby 2006

Košice
postup speváčky Zuzany Meszárošovej a heligonkára Filipa Rebroša

Celoslovenské kolo súťaže detských spevákov a inštrumentalistov 2004

Považská Bystrica
postup speváka Patrika Horňáka so spevmi "Vinšujem ti milá moja"

Celoslovenské kolo súťaže spevu 2002

Považská Bystrica

 

Umenie Korničky bolo ocenené aj v zahraničí:

1. miesto speváčke Simone Lengvarskej 

Súťaž v speve (Česko-slovenský dětský folklórní festival MÁJÍČEK)  2013

Zlín (ČESKO) 

1. miesto speváčke Terezii Kohoutovej v speve "Za krom, za dubom"

Medzinárodná súťaž v speve a tanci 2008

Břeclav (ČESKO) 
udelenie Zvláštnej ceny poroty cimbalistke Miloslave Chudej
1. miesto sólistov tanečníkov Doroty Mišíkovej a Martina Ďuráčiho v choreografii "Sníček našej Zuzky"
ocenenia ľudovej hudby, speváčky Diany Zverbíkovej, heligonkára Filipa Rebroša, tanečníčiek v tanci "Vrtený" a taneč. páru Doroty Mišíkovej a Martina Ďuráčiho 

1. roč. Medzinárodnej folklórnej súťaže 2007

Riga (LOTYŠSKO)

1. miesto speváka Patrika Horňáka

2. miesto speváčky Zuzany Meszárošovej

3. miesto speváka Filipa Rebroša

Súťaž detských spevákov 2004

Strážnice

 

 

 Úspechy zoradené chronologicky:

2018 udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  s návrhom na postup tanečníkom: Boris Liška a Monika Masárová, Tomáš Lendvay a Lucia Janíková

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA

Trenčianska Turná
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" tanečníkom: Patrik Kebísek a Kristína Ďuráčiová, Matúš Ferenec a Terézia Chromiaková 
udelenie "STRIEBORNÉHO PÁSMA" tanečníkom: Ján Michalík a Natália Brodová, Dávid Pruška a Lucia Ambrosová, Michal Mrník a Sofia Kratochvílová
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  a postup hudby s pásmom "BIBIŠIE"

Krajské kolo súťaže spevákov, speváckych skupín

Zemianske Kostoľany
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" mladšej hudbe s pásmom "KED SOM CHODIL DO ŠKOLY"
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA"  a postup speváckej skupiny s pásmom"OKOLO KYKULE"
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" mladšej speváckej skupine s pásmom "JURSKÉ SPEVY ZO ZÁBLATIA"
udelenie "STRIEBORNÉHO PÁSMA" inštrumentalistovi-heligónkarovi  Martinovi Fabovi
2017
udelenie "STRIEBORNÉHO PÁSMA" pre tanečníkov  Tomáša Lendvaya a Mári Uhrovej v kategórii D s "Polkami z Trenč. Turnej" 

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Dlhé Klčovo
udelenie "STRIEBORNÉHO PÁSMA" pre tanečníkov Šimona Jánošika a Tatiany Capovej  v kategórii D s "Čardášami z Trenč. Turnej"
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "PRED PROVODY"

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov

Likavka
2016 udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" hudbe s pásmom "GAJDOŚSKÉ"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru

Habovka
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" pre staršie speváčky s návrhom na postup do celoslov. kola

Krajské kolo prehliadky detských folklórnych súborov"

Zemianske Kostoľany
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" pre sólistku speváčku Sáru Sýkorovú
udelenie "BRONZOVÉHO PÁSMA" pre tanečníkov Tatiana Capová a Šimon Jánošík v kategórii D s tancom "Selčani"

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Dlhé Klčovo

získanie "STRIEBORNÉHO PÁSMA" pre mladšie speváčky

Regionálne kolo súťaže detských ľudových hudieb, spevákov a inštrumentalistov

Likavka
2015
získanie "ZLATÉHO PÁSMA" predprípravky s pásmom "Kolo, kolo mlínske" 

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM"

Likavka
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" tanečníkov Hany Mišíkovej a Jakuba Ďuráčiho  v kategórii D s "Tancami z Mníchovej Lehoty"

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA

Trenčianska Turná
2014 postup a 1. miesto speváckej skupiny (staršie dievčatá) so spevmi "Trávnice seleckých žníc pri žatve"

Krajské kolo súťaže spevákov, speváckych skupín, detských ľudových hudieb a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany
udelenie strieborného pásma mladšej speváckej skupiny (mladšie deti) so spevmi "Nesjéme Morenu"
udelenie strieborného pásma  speváčke Nine Kohoutovej so spevmi "Veselé, veselé to turnanské pole" a "Ket som išla včera ráno z kostela"
účasť chlapčenskej speváckej skupiny s regrútskymi piesňami "Nat tú Turnú vyšlo jasné slniečko"

Regionálne kolo súťaže detských ľudových hudieb, spevákov a inštrumentalistov

Trenčianska Turná
Zlaté pásmo pre tanečníkov pre Barbory Šedivej a Rudolfa Kuchtu s tancom "Kubrani" v kategórii D súťaže Šaffova ostroha

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

2013 získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "HÚŠČARI II."

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM"

Likavka
získanie titulu "LAUREÁT" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" tanečníkov Hany Mišíkovej a Jakuba Ďuráčiho s tancom "Hore naším dvorom" v kategórii D

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Dlhé Klčovo

1. miesto speváčke Simone Lengvarskej 

Súťaž v speve ( Česko-slovenský dětský folklórní festival MÁJÍČEK)

Zlín (ČESKO) 
získanie "ZLATÉHO PÁSMA" prípravke a predprípravke

Regionálne kolo prehliadky detských folklórnych súborov

Trenčianska Turná
2012 udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine s pásmom "LÚČNE SPEVY Z KUBRY"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru

Habovka
účasť ľudovej hudby s orchestrálnou skladbou "Hrozenské"

Krajské kolo súťaže dospelých ľudových hudieb

Papradno
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" pre malých spevákov s pásmom "NESIEME MORENU"

Krajské kolo súťaže spevákov, speváckych skupín, detských ľudových hudieb a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany
postup tanečníkov Hany Mišíkovej a Jakuba Ďuráčiho s tancom "Lašunk-frišká" v kategórii D

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Trenčianska Turná
2011

udelenie DIPLOMU a cenu za štýlovú interpretáciu tanca JAKUBOVI ĎURÁČIMU

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM"

Likavka

udelenie CENY Klimenta Ondrejku
získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "VESELIE"
udelenie "BRONZOVÉHO PÁSMA" tanečníkom Hanka Galusková a Ondrej Mišík v choreografii "Kubrani" v kategórii G

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Dlhé Klčovo

2010

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváčke Terezii Kohoutovej so spevmi "Konopa, konopa"

Celoslovenské kolo Detského hudobného folklóru - v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM"

Likavka

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" a udelenie titulu Laureát Festivalu speváckej skupine s pásmom "Vítanie jari"

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" ľudovej hudby s orchestrálnou skladbou "Na tom našem nátoni"

Krajské kolo súťaže spevu a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" zmieš. spev. skupiny mladších detí s pásmom "Spievali a tancuvali"

Regionálne kolo súťaže detských ľudových hudieb, spevákov a inštrumentalistov

Trenčianska Turná
udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" tanečníkom Romane Konárikovej a Samuelovi Lezovi v choreografii "Kubrani" v kategórii G

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

2009 získanie titulu "LAUREÁT celoštátnej prehliadky" a udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" s choreografiou "Trenčania"

Celoslovenská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov v rámci festivalu "POD LIKAVSKÝM HRADOM"

Likavka
účasť tanečníkov Doroty Mišíkovej a Maroša Ábela v choreografii "Lubinanci" do celoslovenského kola v kategórii G 

Celoslovenské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA"

Dlhé Klčovo

získanie "ZLATÉHO PÁSMA" a postup do celoslovenského kola s choreografiou "Trenčania"

Krajské kolo prehliadky detských choreografií

Zemianske Kostoľany
získanie "ZLATÉHO PÁSMA"  s choreografiou "Regrúti"

Regionálne kolo prehliadky detských choreografií

Trenčianska Turná
2008

1. miesto speváčke Terezii Kohoutovej v speve "Za krom, za dubom"

Medzinárodná súťaž v speve a tanci

Břeclav (ČESKO) 
udelenie Zvláštnej ceny poroty cimbalistke Miloslave Chudej
1. miesto sólistov tanečníkov Doroty Mišíkovej a Martina Ďuráčiho v choreografii "Sníček našej Zuzky"

udelenie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine s "Jurskými spevmi"

Celoslovenské kolo Detského festivalu ľudovej hudby

Rimavská Sobota

udelenie titulu Laureát Festivalu speváčke Terezii Kohoutovej 

účasť ľudovej hudby s orchestrálnou skladbou "Z myjafských samôt"

Krajské kolo súťaže spevu a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany
2007 ocenenia ľudovej hudby, speváčky Diany Zverbíkovej, heligonkára Filipa Rebroša, tanečníčiek v tanci "Vrtený" a taneč. páru Doroty Mišíkovej a Martina Ďuráčiho 

1. roč. Medzinárodnej folklórnej súťaže

Riga (LOTYŠSKO)

účasť s choreografiou "Poza mosty ide vlak"

Krajské kolo súťažnej prehliadky choreografií detských folklórnych súborov

 Zemianske Kostoľany

postup tanečníkov Doroty Mišíkovej a Martina Ďuráčiho v choreografii "Sníček našej Zuzky" do celoslovenského kola v kategórii G

Krajské kolo súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci - "ŠAFFOVA OSTROHA" 

Trenčianska Turná

2006

udelenie titulu Laureát Festivalu a Diplom za získanie "ZLATÉHO PÁSMA" speváckej skupine so spevmi "Vojano"

udelenie Diplomu za získanie "ZLATÉHO PÁSMA" inštrumentalistovi-heligonkárovi Filipovi Rebrošovi

Celoslovenské kolo Detského festivalu ľudovej hudby

Košice

účasť ľudovej hudby s orchestrálnou skladbou "Ked cez Trenčín pojdeme"

Krajské kolo súťaže detských ľudových hudieb, spevákov a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany

účasť speváckej skupiny so spevmi "Milý moj"

Regionálne kolo súťaže detského hudobného folklóru

Trenčianska Turná
2005

postup s choreografiou "Zabudnutý čardáš"

Celoslovenské kolo prehliadky detských choreografií

Likavka

2004

1. miesto speváka Patrika Horňáka

2. miesto speváčky Zuzany Meszárošovej

3. miesto speváka Filipa Rebroša

Súťaž detských spevákov

k 80. výročiu založenia Českého rozhlasu v Brne - v rámci MFF

Strážnice (ČESKO) 

postup speváčky Zuzany Meszárošovej a heligonkára Filipa Rebroša

Celoslovenské kolo súťaže detských spevákov a inštrumentalistov

Považská Bystrica

1. miesto speváčky Zuzany Meszárošovej

1. miesto inštrumentalistu - heligonkára Filipa Rebroša

Krajské kolo súťaže spevu a inštrumentalistov

Zemianske Kostoľany

1. a 3. miesto speváckej skupiny

Regionálne kolo súťaže spevu a inštrumentalistov

Trenčianska Turná

2003

ocenenenie za Interpretáciu a hudobné spracovanie tanca "Bubáč"

Regionálne kolo súťaže tanečných choreografií

Trenčianska Turná
2002 postup speváka Patrika Horňáka so spevmi "Vinšujem ti milá moja"

Celoslovenské kolo súťaže spevu

Považská Bystrica
2001 postup s choreografiou "Jako sme v Soblahove lichvu pásli"

Celoslovenská prehliadka detských choreografií

Likavka

2000

1., 2. a 3. miesto sólistov spevákov

2. miesto speváckej skupiny so spevmi "Turnanskí mládenci"

Regionálne kolo súťaže spevu

Trenčianska Turná