O nás

Z ČINNOSTI SÚBORU v rokoch 2010 - 2014

činnosť súboru v súčasnej dobe

V dňoch 24. - 25. októbra 2014 sme oslávili 15. výročie založenia súboru hudobno-speváckym koncertom, predpremiérou a premiérou slávnostného galaprogramu "O TROCH PRAMIENKOCH".

V septembri 2014 sme boli hosťom na medz. folklórnom festivale "PŘES JAVORNÍK CHODNÍK"  vo Veľkých Karloviciach .

Koncom apríla 2014 odcestoval súbor na Medzinárodný detský folklórny festival do bulharskej Sofie a vojvodinskej Kovačici .

 

Začiatkom augusta 2013 súbor odcestoval na zahraničný zájazd do Talianska , kde sa zúčastnil na Medzinárodnom folklórnom festivale INCONTRO DI FOLKLORE INTERNAZIONALE di Penna Sant'Andrea v reg. Abruzzo.

V júni 2013 dosiahol súbor vynikajúce ocenenie, keď mu bolo udelené "ZLATÉ PÁSMO" - a obhájil titul "Laureát celoštátnej prehliadky"  s pásmom HÚŠČARI II. na celoštátnej súťažnej prehliadke detských folklórnych súborov «POD LIKAVSKÝM HRADOM» v Likavke. Ohlasy v mediach:  

V máji 2013 Tanečníci Hana Mišíková a Jakub Ďuráči postúpili s tancom "Hore naším dvorom" z krajského kola Súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci "ŠAFFOVA OSTROHA" do celoštátneho kola Súťaže v Dlhom Klčove, kde sa stali LAUREÁTMI !
V máji 2013 sme boli hosťom Česko-slovenského dětského folklórního festivalu "MÁJIČEK" v Zlíne . V rámci festivalu sa konala Súťaž v speve, na ktorom naša speváčka Simona Lengvarska získala 1. miesto.

V apríli 2013 získali naše najmenšie deti z Prípravky a Predprípravky  ZLATÉ PÁSMO" v regionálnom kole Súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov v Trenčianskej Turnej.

 

V decembri 2012 bolo vydané vianočné CD súboru "Hojne požehnanie Vám nesieme...". .

Začiatkom augusta 2012 sa súbor vrátil z úspešneho 17-dňového zahraničného zájazdu po Francúzsku, Španielsku a Švajčiarsku, kde sa zúčastnil na 2 baskických medzinárodných folklórnych festivaloch a predstavil koncertamo v franc. Burgundsku a vo švajčiarskom kantone Thurgau.

V júni 2012 obhájila dievčenská spevácka skupina ZLATÉ PÁSMO s pásmom "LÚČNYCH SPEVOV Z KUBRY" v celoslovenskom kole súťaže hudobného detského folklóru VIDIEČANOVA HABOVKA v Habovke.  
Začiatkom júna 2012 sme nahrávali videoklip do špecialneho vydania KAPURKA v Slovenskej televízii.

V apríli 2012 sa naši tanečníci, speváci a muzikanti prezentovali s úspechom na súťažiach:

spevácka skupina menších detí  získala v krajskom kole ZLATÉ PÁSMO s pásmom "NESIEME MORENU"

dievčenská spevácka skupina postúpila na celoslovenskú súťaž hudobného detského folklóru

tanečný pár Hana Mišíkovej a Jakub Ďuráči postúpili v kategórii D s tancom "LAŠUNK-FRIŠKÁ" do celoslovenského kola Šaffovej ostrohy

ľudová hudba postúpila s "HROZENSKÝMI" do krajského kola Súťaže dospelých ľudových hudieb v Papradne.

V januári 2012 nahrala hudba spolu so spev. skupinou súboru ďalšie CD, ktoré je s vianočnou tématikou.
 

V októbri 2011 sa naša hudba zučastnila Medzinárodnej tvorivej dielne MUZIČKY 2011 na zámku v Strážnici.

V auguste 2011 odcestovala Kornička na umelecký zájazd po krajinách západnej Európe - FRANCÚZSKO, ŠPANIELSKO a TALIANSKO.

V júli 2011 sa súbor predstavil s novým etnografickým pásmom "NAŠE KOPANICE" z vlastného výskumu Moravských a Kykulských kopaníc (Okolo Kykule, Zbojnícke, Hrozenské a Húščári) spolu so súbormi Kopaničárek, Kopaničár a Gajdoši z Kopanic (Starý Hrozenkov ) v dvoch koncertoch v Starom Hrozenkove a v Trenčíne.
V júni 2011 dosiahol súbor vynikajúce ocenenie, keď mu bolo udelené "ZLATÉ PÁSMO" - a obhájil titul "Laureát celoštátnej prehliadky"  s pásmom Veselie na celoštátnej súťažnej prehliadke detských folklórnych súborov «POD LIKAVSKÝM HRADOM» v Likavke. Okrem týchto ocenenení dostal súbor aj špecialnu Cenu KLIMENTA ONDREJKU a tanečník Jakub Ďuráči dostal Cenu za štýlovu interpretáciu tanca.

V apríli 2011 sme získali Zlaté pásmo s pásmom Veselie v regionálnom kole Súťažnej prehliadky detských choreografií v Trenčianskej Turnej (Výsledky) a postúpili do krajského kola v Zemianskych Kostoľanoch

Z krajského kola Súťaže sólistov tanečníkov v ľudovom tanci "ŠAFFOVA OSTROHA" (Výsledky) získali Zlaté pásmo a postúpili do celoštátneho kola v Dlhom Klčove tanečníci Hanka Galusková a Ondrej Mišík s choreografiou Kubrani, s ktorou sa umiestnili v bronzovom pásme..

 

V decembri 2010 sa súbor spolu s mužskou spev. skupinou ŠKRUPINKA predstavil širokej verejnosti  s novým vianočným pásmom "HOJNÉ POŽEHNANIE VÁM NESIEME..." v Piešťanoch, v Rožnove pod Radhoštem , v Trenčíne a v Orechovom.

V októbri 2010 sme navštívili v rámci recipročného zájazdu do Srbska kamarátov z detského folklórneho súboru STARI DUŠANOVAC v Belehrade a vojvodinských Slovákov v Kovačici v rámci podujatia KOVAČICKÝ OKTÓBER.

V júli 2010 odcestoval súbor na umelecký zájazd, na ktorom sa úspešne predstavil na 2 medzinárodných folklórnych festivaloch vo Francúzsku (v reg. ALSACE a PICARDIE). Poďakovanie

Koncom mája 2010 sme privítali detský folklórny súbor STARI DUŠANOVAC zo srbského Belehradu a uskutočnili s ním spoločný koncert v Trenčíne.

V máji 2010 sa dievčenská spevácka skupina stala s pásmom "VÍTANIE JARI"  Laureátom na Celoštátneho festivalu detského hudobného folklóru 2010 v Likavke a sólistke-speváčke Tereze Kohoutovej  bolo udelené "ZLATÉ PÁSMO" s piesňami "KONOPA, KONOPA".  Výsledky súťaže     HODNOTENIE
V máji 2010 sme v rámci projektu Zpívání Vlársků dolinů - spoločná prezentácia hier, piesní a zvykov jarného obdobia na Valašskoklobucku a Trenčiansku nahrali vo VALAŠSKÝCH KLOBOUKACH  spoločné CD s detskou ľudovou hudbou KLOBUČANEK a taktiež sa zúčastnili Slávnostného otvárania a svätenia prameňov - otvorenia kúpeľnej sezóny v moravských LUHAČOVICIACH

V auguste 2010 sa uskutočnil slávnostny krst tohto CD.

V apríli 2010 bolo udelené "ZLATÉ PÁSMO" ľudovej hudbe (s orchestrálnou skladbou "NA TOM NAŠOM NATONI"v krajskom kole Súťaže detského hudobného folklóru v Zemianských Kostoľanoch. "ZLATÉ PÁSMO" bolo udelené v regionálnom kole zmiešanej speváckej skupine mladších detí s pásmom "SPIEVALI A TANCUVALI".
marci a apríli 2010 sme účinkovali v rámci projektu Zpívání Vlársků dolinů - spoločná prezentácia hier, piesní a zvykov jarného obdobia na Valašskoklobucku a Trenčiansku vo VALAŠSKÝCH KLOBOUKACH.
marci 2010 sa uskutočnil s detským folklórnym súborom MALÝ VTÁČNIK z Prievidze spoločný koncert pod názvom „DOBRE NECH JE TOMU DOMU“ v Trenčíne.